Więc słyszałeś o Bitcoinie, ale czym jest Bitcoin Cash? Oba są kryptokur walutami, ale nie są takie same.

Bitcoin istnieje od ponad dziesięciu lat i od początku jego istnienia skalowalność Bitcoin Trader jest kwestionowana. W 2017 roku, kiedy Bitcoin trafił na 20.000 dolarów, sieć była niesamowicie zatłoczona. Transakcje kosztowałyby około 30 dolarów i też były powolne. Chociaż nie zdarzało się to często, zawsze byli sceptyczni co do skalowalności Bitcoinów. To dlatego powstało tak wiele różnych monet płatniczych, jak Bitcoin Cash, aby spróbować naprawić rzekome problemy Bitcoinów.

Przyczyną problemu skalowalności Bitcoinów jest mały blok o rozmiarze 1MB. Może on zmieścić tylko ograniczoną liczbę transakcji w środku, co w najlepszym przypadku daje prędkość 4,4 transakcji na sekundę.

Istniała grupa płodnych osób w przestrzeni kryptokurrency, które były pewne, że poprzez zwiększenie rozmiaru bloku skalowalności Bitcoinów poprawi się. Istniały dwie strony, które nie mogły się zgodzić, co uniemożliwiło aktualizację protokołu Bitcoin w celu zwiększenia rozmiaru bloku.

W związku z tym zaproponowano twardy widelec. Oznacza to, że baza kodowa Bitcoinów została skutecznie skopiowana i odtworzona z kilkoma zmianami, z których jedną była większa wielkość bloku. Stało się to w 2017 roku i wszyscy posiadacze Bitcoinów otrzymali taką samą ilość Bitcoinów Cash do swoich portfeli.

Społeczność jest nadal bardzo podzielona, zarówno Bitcoin i Bitcoin Cash umarł twardych fanów, którzy pozornie gardzą drugim.

Więcej problemów z wielkością bloku

Nieco ponad rok później w obozie Bitcoin Cash kontynuowano nieporozumienia dotyczące wielkości bloku i skalowalności, co doprowadziło do powstania kolejnego twardego widelca, który stworzył Bitcoin ABC, znany obecnie jako Bitcoin Cash, oraz Bitcoin SV.

Bitcoin SV miał na celu zwiększenie skalowalności poprzez dalsze zwiększanie rozmiaru bloku, aby więcej transakcji mogło być przetwarzanych i umieszczanych w bloku. Natomiast Bitcoin ABC miał nadzieję na poprawę skalowalności poprzez zmianę kolejności zawierania transakcji w blokach.

Bitcoin cash – z czym borykają się kontrowersyjne osoby?
Jednym z największych chwytów, które Bitcoin Cash (i Bitcoin SV) naysayers mają jest to, że te krypto-waluty są pod dziwnym wpływem niezwykle kontrowersyjnych krypto ludzi z silnym wpływem. Roger Ver był gorącym zwolennikiem Bitcoin Cash. Craig Wright, człowiek, który twierdzi, że jest Satoshi, był częścią zespołu, który prowadził Bitcoin SV twardy widelec.

Von admin